w

25-letnia Ukrainka masowo podrabiała dokumenty na łączną wartość 14,5 mln zł (wydarzenia.interia.pl)

25-letnia obywatelka Ukrainy została zatrzymana przez Straż Graniczną za fałszowanie dokumentów. W ramach działań funkcjonariusze zabezpieczyli niemal trzy tysiące sztuk dokumentów, których wartość oszacowano na 14,5 miliona złotych. Ukrainka masowo podrabiała i przerabiała dokumenty w Gdańsku.

Od stycznia w wynajętym mieszkaniu w Gdańsku prowadzono masowe fałszowanie i przerabianie różnych dokumentów, takich jak karty pobytu, dowody osobiste, prawo jazdy i paszporty. Ceny pojedynczych dokumentów na czarnym rynku sięgały kilku tysięcy euro, w zależności od rodzaju i stopnia fałszerstwa.

W trakcie dochodzenia natrafiono na sprzęt niezbędny do produkcji fałszywych dokumentów, w tym pieczęcie konsularne, urzędów wojewódzkich, egzaminatorów prawa jazdy i lekarzy. Zabezpieczono też gotowe pakiety dokumentów przeznaczone do wysyłki na całym świecie. Wśród znalezionego wyposażenia były laptopy, telefony komórkowe, drukarki, gilotyny i lampa do zdjęć. Podczas przeszukania znaleziono też niewielkie ilości narkotyków, małą wagę i 23 tys. zł.

Śledztwo rozpoczęto po zatrzymaniu obywatela Iraku na gdańskim lotnisku, który próbował przekroczyć granicę na podstawie sfałszowanych dokumentów rumuńskich. Łącznie ujawniono 2750 gotowych dokumentów o wartości szacowanej na 14,5 miliona złotych. Obywatelka Ukrainy trafiła do prokuratury, gdzie postawiono jej zarzuty i zastosowano środki zapobiegawcze.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Lublin przeznaczy prawie 57 tys. zł na stypendia dla ponad 130 młodych artystów (kurierlubelski.pl)

Zatrzymano mężczyznę, który podejrzany jest o zgwałcenie 11-letniej dziewczynki w Słupsku (dziennikbaltycki.pl)