w

Prokuratura skierowała akt oskarżenia wobec dwóch osób w sprawie owiec-kosiarek (www.bankier.pl)

Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Wrzeszcz skierowała akt oskarżenia do sądu w sprawie przetargu na „Pielęgnację zieleni na obszarze Opływu Martwej Wisły poprzez wsiedlenie i wypas owiec”. Według informacji prokuratury akt oskarżenia obejmuje dwie osoby.

Jak podaje rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, prok. Grażyna Wawryniuk, w akcie oskarżenia uwzględniono dwie osoby. Jedną z nich jest funkcjonariusz publiczny z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, członek komisji przetargowej. Natomiast drugą jest uczestnik przetargu, który został wyłoniony jako zwycięzca i złożył obietnicę korzyści majątkowej dla funkcjonariusza z komisji przetargowej.

Oskarżeni działali wspólnie, próbując osiągnąć korzyść majątkową poprzez niekorzystne rozporządzenie mieniem Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni na kwotę ponad 147 tysięcy złotych. Ich działania miały polegać na wprowadzeniu w błąd co do tożsamości faktycznego oferenta w przetargu. Ich plan się nie powiódł, gdyż proceder został ujawniony przez Biuro Audytu i Kontroli Urzędu Miasta w Gdańsku.

Prok. Wawryniuk podkreśliła, że oskarżeni nie przyznają się do winy. I dodała, że funkcjonariuszowi publicznemu grozi do lat 10 więzienia, a drugiemu oskarżonemu do 8 lat.

Sprawa wynajmu owiec za 150 tysięcy złotych oraz projektu „Opływ na wypasie” stała się głośna w sierpniu ubiegłego roku po opublikowaniu filmu z kosiarką na terenie, gdzie pasły się owce. W rezultacie miasto zerwało umowę z firmą wynajmującą owce.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Senator PO, wioząc dwóch pasażerów, dachował i wpadł do rowu. Strażacy musieli rozcinać karoserię (tvn24.pl)

Góralki stworzyły petycję ws. prawa antyprzemocowego. Domagają się wprowadzenia zmian (www.salon24.pl)