w

Krakowski radny walczy o ocalenie historycznych sklepików, które systematycznie znikają z panoramy miasta (gazetakrakowska.pl)

W Krakowie narasta problem znikających rzemieślników i małych sklepików. W ciągu ostatnich lat straciło się wiele warsztatów i rzemieślników, a obecnie w mieście działa ich już tylko 3,5 tysiąca, co stanowi spadek w porównaniu ze wcześniejszymi danymi. Co więcej, brakuje też chętnych do wykonywania zawodów rzemieślniczych oraz doświadczonych specjalistów, którzy mogliby przekazywać swoje umiejętności młodszym pokoleniom.

Obecna sytuacja jest wynikiem braku nauczycieli zawodów rzemieślniczych, a także niewłaściwej promocji oraz braku wsparcia ze strony samorządu miejskiego. W rezultacie branża ta przechodzi teraz kryzys.

Warto zaznaczyć, że od ponad 10 lat działa program gospodarczy wspierania przedsiębiorczości w branżach chronionych i zanikających. Program uwzględnia 48 branż i ma na celu ochronę małych i średnich przedsiębiorstw w tych branżach. Niestety, w programie nie uwzględniono małych, historycznych sklepików osiedlowych, które ustępują miejsca dużym marketom spożywczym.

Radny Łukasz Gibała chce zmienić tę sytuację i proponuje rozszerzenie programu wsparcia dla branż chronionych i zanikających o sklepy spożywcze, które prowadzą działalność w tym samym lokalu przez co najmniej 30 lat.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Hotel Qubus przy ul. Moniuszki coraz bliżej wielkiego otwarcia. Z budynku zdjęto już rusztowanie (katowice.naszemiasto.pl)

Joe Biden: Putin zagroził Polsce i jeśli nie zostanie powstrzymany, nie skończy się tylko na Ukrainie (i.pl)