w

Kraków wystawił na sprzedaż kościół o wartości 7,7 mln zł. Abp Jędraszewski chce 98 proc. zniżki (www.money.pl)

Kraków planuje sprzedać kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Obiekt, który wcześniej kupiono od szpitala, wyceniany jest na 7,7 mln zł. Metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski, jest zainteresowany ofertą, ale oczekuje 98 proc. bonifikaty.

Zakup kościoła to część większej transakcji dotyczącej obszaru Wesoła w Krakowie, gdzie wcześniej działał Szpital Uniwersytecki. Większość oddziałów szpitalnych przeniesiono do nowego kompleksu w Prokocimiu, a stare budynki zostały wystawione na sprzedaż.

Łączna wartość zakupionych gruntów wyniosła 280 mln zł, na których znajduje się także kościół przy ul. Kopernika, wyceniony na 7,7 mln zł. Miasto Kraków zaproponowało kurii przejęcie budynku, tylko że abp Marek Jędraszewski oczekuje 98 proc. zniżki, co oznacza cenę 154 tys. zł.

W przeszłości duchowni korzystali z podobnych zniżek, na co pozwala polskie prawo.

Prezydent Krakowa odrzucił propozycję arcybiskupa. Kościołem zainteresowana jest zarówno kuria, jak i Katolicki Kościół Narodowy, ale nie chcą podawać szczegółów.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

5 komentarzy

Wykolejenie tramwaju w centrum Katowic. Siedem osób rannych (raportkolejowy.pl)

Studenci AGH wygrali zawody łazików marsjańskich w Utah (krakow.tvp.pl)