w

Strzelanina w Darłowie – ranny mężczyzna (dziennikbaltycki.pl)

Do zdarzenia miało dojść kilka dni temu, jednak jego okoliczności są wciąż wyjaśniane. Późną porą w Darłowie straż pożarna została powiadomiona o konieczności udzielenia pomocy w sprawie zabarykadowanego mężczyzny w mieszkaniu, który grozi wysadzeniem budynku. Sprawa z minuty na minutę przybierała coraz to niebezpieczniejszy obrót, aż w końcu doszło do wymiany strzałów, w której mężczyzna został ranny.

Zabarykadowany 39-latek, to mężczyzna, który odsiadywał karę pozbawienia wolności w więzieniu. Na wolności znalazł się w wyniku konieczności załatwienia rodzinnych spraw. Przepustka, na której się znajdował, skończyła się, a skazany postanowił nie wracać do zakładu karnego. Wysłano za nim list gończy. Szybko ustalono, gdzie znajdował się ów mężczyzna i postanowiono odprowadzić go do więzienia na kontynuowanie odbywania kary. Niestety ten miał zupełnie inne plany. W momencie, gdy u drzwi pojawiła się policja, 39-latek zabarykadował się w mieszkaniu, grożąc, że wysadzi cały budynek. W obawie przed spełnieniem groźby odcięto gaz i prąd w całym budynku. Następnie przystąpiono do próby siłowego dostania się do mężczyzny.

Padły strzały

Zdesperowany skazany zaczął wymierzać z narzędzia przypominającego broń do funkcjonariuszy policji. Choć starano się uspokoić sytuację i rozwiązać konflikt polubownie, mężczyzna pociągnął za spust i padły pierwsze strzały. Policja zmuszona do interwencji z użyciem broni, raniła agresora w ramię, dzięki czemu udało się go wreszcie zatrzymać. Jak ustalono, rana nie zagrażała życiu. Obecnie 39-latek odbywa karę pozbawienia wolności i czeka na wyrok w sprawie strzelaniny.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

6 komentarzy

Wielki wiosenny bal na KUL-u (kurierlubelski.pl)

Dramat na al. Hallera. Zmarła w szpitalu (gazetawroclawska.pl)