w

OFF Festival w Katowicach i Rammstein w Chorzowie. Na czas wydarzeń pojawią się zmiany w ruchu drogowym (dziennikzachodni.pl)

W dniach 30 i 31 lipca na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędą się koncerty kapeli Rammstein. W związku z tym planowane są zmiany w organizacji ruchu w okolicach obiektu. Policja zachęca uczestników do korzystania z komunikacji miejskiej, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych w okolicy. Ponadto, dla OFF Festivalu w Katowicach, który odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia, zostaną uruchomione dodatkowe połączenia tramwajowe i autobusowe.

W związku z dwoma koncertami zespołu Rammstein w Chorzowie, 30 i 31 lipca, policja wprowadza tymczasową zmianę organizacji ruchu. Ulica Parkowa będzie miała jednokierunkowy ruch pojazdów w kierunku ulicy Kościuszki od godz. 15:00 30 lipca do godz. 2:00 01 sierpnia. Dodatkowo, ograniczenie postoju pojazdów będzie obowiązywało po obu stronach ulicy Parkowej. Policja apeluje o zachowanie ostrożności, a w razie potrzeby, będzie ręcznie kierować ruchem na skrzyżowaniach.

Droga łącząca aleję Wojska Polskiego i ulicę Tysiąclecia w Katowicach zostanie zamknięta w tym samym terminie. Po zakończeniu koncertów ulica Katowicka będzie zamknięta od skrzyżowania z ulicą Parkową do skrzyżowania z ulicą ks. Gałeczki. Policja będzie odholowywać pojazdy, które utrudniają ruch i nie pozwalają na przywrócenie normalnej komunikacji.

Park Śląski udostępni miejsca parkingowe dla uczestników koncertów Rammstein. Bilety parkingowe można będzie nabyć na miejscu w dniu imprezy. Jednak zaleca się korzystanie z komunikacji miejskiej ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych w okolicy wydarzenia.

Zmiany w rozkładach komunikacji miejskiej

Zarząd Transportu Metropolitalnego wdroży zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej na czas koncertów. Dodatkowe linie tramwajowe będą kursować częściej, co zaoszczędzi czas i nerwy kierowców. Linie tramwajowe nr 0, 6 i 41 będą realizowane z częstotliwością co 2-3 minuty między Stadionem Śląskim a centrum Katowic w okolicach godzin poprzedzających i następujących po koncertach.

Do Stadionu Śląskiego można także dojechać autobusem. Szczegółowy wykaz przystanków i linii autobusowych znajduje się na stronie ZTM. Przejazdy między przystankami Katowice Plac Wolności – Chorzów Stadion Śląski – Chorzów Batory Zajezdnia będą ułatwione dzięki tym połączeniom.

OFF Festival w Katowicach, który odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia, spowoduje także zmiany w rozkładach jazdy komunikacji publicznej. Na czas festiwalu zostanie uruchomiona bezpłatna linia S1, która będzie obsługiwać ścisłe centrum Katowic, Muchowiec i Osiedle Paderewskiego. Bilety na przejazd można zakupić poprzez aplikacje mobilne lub w automatach biletowych, a także w punkcie obsługi pasażera na Dworcu w Katowicach w określonych godzinach.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Turyści w Tatrach zachowują się jak wandale. Malują farbą skały, niszcząc tatrzańskie rośliny i krajobraz (zakopane.naszemiasto.pl)

Pościg policyjny za dwójką motocyklistów w Mogilanach. Okazało się, że uciekinierzy mają 13 i 14 lat! (gazetakrakowska.pl)