w

Dr Uznański odwiedził Park Technologii Kosmicznych. Będzie też drugim Polakiem, który poleci w kosmos (zielonagora.naszemiasto.pl)

Dr Sławosz Uznański będzie drugim Polakiem, który poleci w kosmos. Otrzymał nawet gratulacje od Mirosława Hermaszewskiego, pierwszego polskiego kosmonauty. Natomiast wczoraj rano pojawił się w Parku Technologii Kosmicznych w Zielonej Górze Nowym Kisielinie.

Dr Sławosz Uznański rozpoczął swój dzień na Uniwersytecie Zielonogórskim, gdzie spotkał się ze studentami, zachęcając młodych ludzi do realizacji marzeń i sięgania gwiazd. A po południu odwiedził Park Technologii Kosmicznych, gdzie kontynuował rozmowy na temat swojej misji.

Przygotowania do lotu obejmują intensywne szkolenia na trzech kontynentach, biorąc pod uwagę zarówno sprawność fizyczną, jak i wiedzę teoretyczną oraz symulacje praktyczne. Powodem jest fakt, że dr Uznański musi być przygotowany na różne sytuacje, jakie mogą wystąpić podczas misji.

Jako inżynier z wieloletnim doświadczeniem w CERN, dr Uznański czuje się pewnie w swojej specjalizacji.

Dr Uznański jest jedną z 17 osób wybranych przez Europejską Agencję Kosmiczną. Należy dodać, że w sumie zgłosiło się 22 tys. kandydatów.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

GDDKiA ogłosiła daty otwarcia nowej S3 i obwodnicy Koszalina (gs24.pl)

W Muzeum Wsi Lubelskiej odbył się Piknik Militarny „Lubelszczyzna 44” (kurierlubelski.pl)