w

Zamknięto uszkodzony most w Parku Jerzmanowskich. Obiekt przejdzie gruntowny remont (gazetakrakowska.pl)

Po intensywnych opadach deszczu został uszkodzony jeden z mostków w Parku Jerzmanowskich. Uszkodzenie obejmuje częściowe odsłonięcie fundamentu przyczółka. Ze względów bezpieczeństwa zdecydowano, że most zostanie tymczasowy zamknięty.

Przez najbliższy tydzień prowadzone będą obserwacje mostu i podłoża, z zastosowaniem reperów geodezyjnych do monitorowania jego stabilności. Po analizie pomiarów zostanie podjęta decyzja co do dalszych działań.

Jeżeli zajdzie taka potrzeba, most może być zamknięty przez dłuższy okres. W takim przypadku będzie to wymagać opracowania dokumentacji i przeprowadzenia dalszych napraw.

Władze apelują, aby przestrzegać oznaczeń terenowych i nie korzystać z mostu do czasu ponownego otwarcia.

Warto wspomnieć, że już w zeszłym roku rozpoczęto również prace nad odtworzeniem i zabezpieczeniem skarpy potoku, aby polepszyć sytuację gruntową wokół mostu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Zakończył się pierwszy etap osiedla ATAL Sky+ w Katowicach. Cały kompleks zaoferuje ponad 800 mieszkań (katowice.naszemiasto.pl)

Polska wygrała z Ukrainą 3:1 w spotkaniu towarzyskim przed EURO 2024! (www.rmf24.pl)