w

Śląska policja rozbiła grupę przestępczą zajmującą się spoofingiem. Podejrzani wyprali ponad 5 mln zł (dziennikzachodni.pl)

Policja śląska zakończyła działania grupy przestępczej, zajmującej się praniem dużych sum pieniędzy. Śledczy pracowali pod nadzorem Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. W ramach działań zidentyfikowano transfery finansowe na znaczne kwoty w różnych walutach.

Śledczy ustalili, że operacjami prania pieniędzy kierowali Tomasz M. i Uyi Destiny O. Ich działania opierały się na cyberprzestępczości, takiej jak spoofing, która polega na fałszowaniu informacji w systemach informatycznych. Oszacowano, że łączna wartość operacji przekroczyła 5 mln zł.

Podejrzani przedzierali się przez zabezpieczenia firm, modyfikując dane płatnicze i fałszując faktury oraz adresy e-mail. Pieniądze były przekazywane na fałszywe konta bankowe, często wypłacane gotówką lub inwestowane w kryptowaluty, a następnie przesyłane do różnych podmiotów zagranicznych w celu dalszego prania.

Grupa działała na skalę międzynarodową, wykorzystując rachunki bankowe wielu podstawionych spółek oraz giełdy kryptowalut.

Podejrzanym grozi do 20 lat pozbawienia wolności.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Bobry opanowują Tatry! Budują tamy i żeremie w Dolinie Kościeliskiej (zakopane.naszemiasto.pl)

74-latek niszczył samochody w Bieżanowie za pomocą ostrego narzędzia (gazetakrakowska.pl)