w

Ratownik TOPR sprzedał czekan zmarłej turystki. Został wykluczony ze stowarzyszenia (tvn24.pl)

Ratownik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego został wykluczony z szeregów stowarzyszenia za sprzedaż czekana, który należał do zmarłej dziewczyny. W sprawie wypowiedział się zastępca naczelnika TOPR, Mieczysław Ziach.

Sprawa dotyczyła sprzedaży czekana przez jednego z ratowników, który rok wcześniej znalazł go w okolicach miejsca wypadku. Ratownik nie brał udziału w akcji ratunkowej, ale znalazł czekan niedaleko miejsca zdarzenia. Wcześniej służby ratownicze, które brały udział w akcji na Kościelisku, nie natknęły się na ten przedmiot.

Okazało się, że ratownik sprzedał czekan swojej koleżance za 200 zł. Powiedział jej, że zakupił go w sklepie za 250 zł.

Decyzja o wykluczeniu ratownika ze stowarzyszenia została podjęta podczas spotkania zarządu TOPR. Naczelnik TOPR, Jan Krzysztof, zaznaczył, że to pierwszy przypadek wykluczenia ratownika z TOPR z powodu przywłaszczenia przedmiotów zmarłej osoby.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

OT Port Gdynia podpisał umowę ze szwedzkim Lakeway Link na uruchomienie nowej linii ro-ro (dziennikbaltycki.pl)

Akt oskarżenia ws. grupy przestępczej wyłudzającej elektronikę. 31 członków usłyszało ponad 2000 zarzutów (dziennikzachodni.pl)