w

Obywatel Włoch prowadził nielegalną hodowlę chronionych ptaków. Zatrzymała go gdańska policja (tvn24.pl)

Aresztowano obywatela Włoch, który pod pretekstem legalnej hodowli łapał chronione ptaki i więził je w klatkach. Mężczyzna wpadł w ręce gdańskiej policji, która odnalazła prawie 500 zwierząt trzymanych w złych warunkach. Cudzoziemcowi grozi teraz do 5 lat w zakładzie karnym.

Funkcjonariusze i prokuratura pracowali nad sprawą od maja br. W efekcie 28 listopada schwytano 54-letniego obywatela Włoch. Podejrzany odławiał chronione ptaki pod przykrywką legalnej hodowli, a następnie legalizował je poprzez obrączki hodowlane. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty posiadania gatunków chronionych i znęcania się nad nimi. Nałożono na niego zakaz opuszczania kraju i dozór policyjny.

Na terenie jego hodowli znaleziono też dokumentację i sieci ornitologiczne. Odkryto instalację głośnikową do przyciągania ptaków oraz rzędy drzew z jabłkami i sztucznymi owocami jarzębiny, służące do ich odławiania. Mężczyzna przetrzymywał 445 rzadkich ptaków w pięciu boksach.

Specjaliści z Uniwersytetu Gdańskiego, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Ochrony Ptaków i Powiatowego Inspektora Weterynarii w Pucku ocenili stan ptaków, ich pochodzenie i warunki przetrzymywania.

Prokurator zdecydował o zabezpieczeniu 60 śpiewaków, pięciu czeczotek, 21 kosów, 114 kwiczołów i 256 droździków. Powodem były złe warunki sanitarne. Ptaki przewieziono do ośrodka rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja, skąd – po obserwacji – prawdopodobnie zostaną wypuszczone na wolność.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Uczeń piątej klasy przyniósł nóż kuchenny do szkoły w Łukowie. Ponoć straszył nim trzecioklasistów (www.lublin112.pl)

W Miszewku zderzyły się cztery pojazdy – trzy osobówki i ciężarówka. Dwie osoby poszkodowane, w tym dziecko (dziennikbaltycki.pl)